Jak wybrać dobry catering na kongres

O sukcesie kongresu, czy konferencji, decyduje wiele zmiennych. Choć najważniejsze są aspekty merytoryczne, takie jak tematy dyskusji, czy zaproszeni prelegenci to wymagające ogromnych nakładów finansowych, czy logistycznych przedsięwzięcie może zebrać kiepskie opinie przez tak prozaiczną, wydawałoby się, składową, jaką jest jedzenie.

Czytaj Więcej

Jak powinno wyglądać profesjonalne przygotowanie oferty hotelowej dla uczestników kongresu i jakie są przewagi nad globalnymi graczami typu booking com

Przed organizatorami konferencji staje jedno z najtrudniejszych logistycznych wyzwań: zapewnienie wszystkim uczestnikom noclegów w najdogodniejszych warunkach. Trudności rosną wraz z liczbą uczestników oraz oddaleniem ich miejsca zamieszkania od miejsca przebiegu wydarzenia, a apogeum osiągają w przypadkach kongresów o międzynarodowym zasięgu.

Czytaj Więcej

Częste błędy organizatorów kongresów

Kto uważa, że zaplanowanie i zorganizowanie kongresu jest łatwe, ten najpewniej nigdy nie uczestniczył w podobnym przedsięwzięciu. Na organizatorze spoczywa ogromna odpowiedzialność za całokształt wydarzenia i wszystkie składające się nań detale. Niedbałość oraz brak doświadczenia doprowadzą do tego, że cały kongres okaże się spektakularną porażką. Które niedociągnięcia mają największy wpływ na niepowodzenie oraz jak się przed nimi uchronić?

Czytaj Więcej

Proces przygotowania kongresu

Planowanie dużego, międzynarodowego wydarzenia, jakim jest kongres czy konferencja wymaga podjęcia działań dużo wcześniej tak, aby zapanować na wielością kwestii organizacyjnych. Dobrze przygotowany i odpowiednio realizowany timeline kongresu zwiększa szanse na udane i satysfakcjonujące uczestników, ale też organizatorów wydarzenie. Jakie są więc kolejne etapy przygotowania udanego kongresu, które powinny rozpocząć się około 29 tygodni przed datą wydarzenia?

Czytaj Więcej