Warszawa oprócz bycia centrum gospodarczego Polski, jest również jednym z ważniejszych miast turystycznych. Klienci pochodzący z zagranicy zapewne zapragną zatrzymać się w stolicy, celem odwiedzenia najciekawszych miejsc. Które z obiektów będą bez wątpienia dla nich atrakcyjne?

Warszawska Starówka

Pierwszym punktem zwiedzania turystów, nie tylko obcokrajowców jest zazwyczaj warszawska Starówka. To najstarszy obszar Warszawy, powstały w XIII wieku oraz dokładnie zrekonstruowany po zniszczeniach spowodowanych II Wojną Światową. W tej części miasta znajduje się Plac Zamkowy i Zamek Królewski. Obok wcześniej wspomnianego zamku znajduje się osławiona Kolumna Zygmuntowska. Z wielu miejsc Starówki mamy świetny widok na Wisłę. Obiekt jest otoczony Barbakanem i murami miejskimi.

Krakowskie Przedmieście

Sławną, a zarazem reprezentacyjną ulicą Warszawy, a nawet całej Polski jest Krakowskie Przedmieście. Przechodząc ulicę wzdłuż, żaden z gości nie będzie narzekać na brak atrakcji, nie sposób policzyć wszystkie interesujące obiekty. Z pewnością zaliczymy do nich piękny pałac Potockich, ekskluzywny Hotel Bristol czy Bazylikę św. Krzyża. Pałac Prezydencki jest doskonałym miejscem na pamiątkowe zdjęcie, podobnie sprawa będzie się mieć z Kampusem Głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Cała ulica obfituje w ogrom ławek, latarni-pastorałów, kwietników oraz kilkudziesięciu drzew. Bezpośrednim przedłużeniem Krakowskich Przedmieść jest ulica Nowy Świat. Każdy zwiedzający z chęcią zatrzyma się w tych okolicach, ze względu na mnóstwo restauracji, kawiarni i sklepów. Miejsce to zawsze tętni życiem.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Jak sama nazwa wskazuje, jest to wystawa poświęcona powstaniu mającego miejsce w Warszawie podczas II Wojny Światowej (w 1944 roku). Muzeum jest odpowiednim miejscem dla zagranicznych zwiedzających, gdyż wszelkie treści (teksty oraz audio) są dostępne w języku angielskim. Muzeum ze względu na zastosowane techniki audiowizualne, jest doskonałym miejscem na odczucie atmosfery panującej w czasie wybuchu powstania.

Pałac Kultury i Nauki

Jako obowiązkowy obiekt, którego nie mogło zabraknąć na liście miejsc do zwiedzenia jest oczywiście Pałac Kultury i Nauki (w którym marka Nobell m.in.: organizuje międzynarodowe kongresy). Jest to najbardziej rozpoznawalny obiekt Warszawy, budynek jest wyposażony w kino, basen, kawiarnie, restauracje, wystawy, teatry, muzea, pocztę, pasaż handlowy oraz wiele innych atrakcji. Na 30 piętrze budynku znajduje się taras widokowy na całe miasto.