Całodzienne konferencje, wykłady i przemówienia mogą zmęczyć nawet najwytrwalszych. Każdy z nas potrzebuje czasem chwili odpoczynku. Po kilkugodzinnym przebywaniu w sali możemy zachęcić naszych gości do skorzystania z wielu atrakcji, które oferuje Warszawa. Mogą być to rozrywki typowo kulturowe, ale również zwykły spacer po urokliwych ulicach. Dla każdego według jego preferencji. Jakie atrakcje można znaleźć w Warszawie?

Pałac Kultury i Nauki
To miejsce powinien odwiedzić każdy, tak samo, jak muzeum w Luwrze, czy krzywą wieżę w Pizie. To jest nasza wizytówka i najwyższy budynek, z którego rozpościera się ogromna panorama warszawskiego piękna z tarasu widokowego, szczególnie wieczorami. Pałac, który otrzymaliśmy od Józefa Stalina stoi do dziś, ale został unowocześniony i cały czas przechodzi modernizacje. Ciekawostką jest, że posiada on drugi, co do wielkości, największy zegar w całej Europie. W PKiN znajdują się teatry, muzea, galerie sztuki, restauracje oraz kino, czyli wszystko, czego potrzebują nasi goście do spędzeniu miłego czasu i zapoznania się z polską kulturą.

Łazienki królewskie
Jest to drugi ważny obiekt, które odwiedzają rzesze turystów. Z powodzeniem możemy zaproponować naszym gościom odwiedzenie tego historycznego miejsca. Barok zachwyca formą samych stale utrzymywanych w historycznym stylu budowli, ale również otaczających go ogrodów. Ogromna wyspa, na której znajduje się Stara oranżeria, Teatr Królewski, Pałac Myślewicki, Podchorążówka oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, pozwolą na spędzenie ciekawie całego wolnego czasu.

Centrum Nauki Kopernik
Jest to ostatnio największa atrakcja Warszawy. Nowoczesna forma przekazująca poprzez doświadczanie praw fizyki, chemii czy astronomii. Idealne miejsce nie tylko dla dzieci. Dorośli są zachwyceni organizacją całego obiektu i sami przenoszą się w świat nauki poprzez formę zabawy. Od początku swojego istnienia nie straciło na wartości, a wręcz przeciwnie, jest odwiedzane przez całe rodziny wielokrotnie. Niemożliwe jest zwiedzenie go całego w kilka godzin, ale na pewno stanie się świetną aktywną rozrywką po całodziennym siedzeniu. Nieopodal można skorzystać z tarasu widokowego, czyli ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Niepowtarzalne i zachwycające miejsce, które posiada ponad 1 hektar zieleni i roślinności. To idealna forma odpoczynku wśród szarych ulic i blokowisk. Najlepszy relaks dla duszy i ciała.

Warszawa posiada ogromną ilość ciekawych miejsc, którymi Polacy chcieliby się pochwalić. Jednak mamy ramy i ograniczenia czasowe, które na to nie pozwalają. Te trzy strategiczne miejsca wystarczą, aby zapewnić gościom rozrywkę, którą zapamiętają na długi czas.