Pragniesz zorganizować duży i prestiżowy kongres w samym centrum Warszawy, ale okazuje się, że trudno jest znaleźć obiekt spełniający wszystkie Twoje wymagania? Z nami możesz to zrobić – PKiN jako jedyny oferuje liczne możliwości pozwalające przeprowadzić tego rodzaju wydarzenie.

Do zorganizowania paneli konferencyjnych na tym piętrze będą odpowiednie sale Mikołajskiej, Goethego i Kisielewskiego.
Sala Mikołajskiej ma 240 m² powierzchni i może pomieścić 180 osób. Z kolei Sala Goethego ma [brak info na stronie pałacu, ile powierzchni i ile osób]. Natomiast Sala Kisielewskiego ma 260 m² i mieści 170 osób.
Sale Marmurowa i położona po przeciwnej stronie, będąca odbiciem lustrzanym Marmurowej Sala Ratuszowa (obie po 1150 m² powierzchni) doskonale nadają się do funkcji wystawienniczych i ekspozycyjnych – można tu zbudować stoiska i ustawić materiały ekspozycyjne. W takim samym charakterze można również wykorzystać sale Korczaka (220 m²) i Trojki (340 m², sala spełniająca dodatkowo funkcję łącznika między skrzydłami północnym i południowym – podobnie zresztą jak i Hol Główny).
Sąsiadujące ze sobą sale Korczaka, Mikołajskiej i Sienkiewicza, stanowiące pewną wyodrębnioną część, mogą w swym układzie pełnić odpowiednio funkcje: ekspozycyjne (Korczak), panelowe (Mikołajska) i gastronomiczne (Sienkiewicz).

Przynależące do Sali Kongresowej i mające owalny kształt sale Tiereszkowej i Kopernika (obie po 180 m²), a także znajdująca się pomiędzy nimi obszerna Sala Mickiewicza (280²) dobrze spełnią funkcje bankietowe.
Z kolei hol wiodący od Holu Głównego do Sali Marmurowej i Korczaka, a po przeciwnej stronie hol wiodący do Sali Ratuszowej i Kiesielewskiego, podobnie jak i Sala Sienkiewicza oraz kilka innych lokalizacji (np. prowadzący z Sali Ratuszowej do Sali Kopernika Pasaż Kopernika) to odpowiednie miejsca do zorganizowania części gastronomicznej.

Z II piętra w łatwy sposób dostajemy się schodami na IV piętro.

Sale na tym poziomie mogą doskonale spełniać funkcję sal konferencyjnych naszego kongresu.
Znajdują się tutaj m.in. sale: Rudniewa, Skłodowskiej i Starzyńskiego, Warszawska, a także Broniewskiego i Gagarina.
Największe z nich – Starzyńskiego i będąca jej odbiciem lustrzanym sala Skłodowskiej mają po 1000 m² powierzchni i pozwalają pomieścić po 600 osób. Sąsiadująca z Salą Starzyńskiego Sala Warszawska (na co dzień miejsce obrad radnych Warszawy) ma z kolei 415 m² i mieści 200 osób. Obie te sale razem – Starzyńskiego i Warszawska – mogą więc na nasze potrzeby pomieścić 800–900 osób [popraw te liczby ewentualnie, bo mówiłeś, że Pałac coś źle podał i wejdzie do nich razem 900-1000 osób?], zaś Sala Starzyńskiego pełnić rolę głównej sali konferencyjnej kongresu.

Sala Broniewskiego (410 m²) z kolei doskonale spełni na tym piętrze funkcje ekspozycyjne.
[a Sala Gagarina? – nie wiem, co w niej planujecie, bo nic nie zaznaczone na planach, więc nie opisałem]

Tak wygląda przykładowy przestrzenny plan zorganizowania dużego kongresu w Pałacu Kultury i Nauki. Oczywiście zostały w nim uwzględnione kwestie techniczne, montażu sprzętu i obsługi cateringowej.
Uwzględnione zostały również różne ułatwienia komunikacyjne, np. możliwość śledzenia przez uczestników na ekranach rzutników/telebimów ustawionych na obu piętrach przekazu z głównej sali konferencyjnej.