Wśród wielu obiektów konferencyjnych w Polsce znajdziemy również dwory i pałace, należące do osób prywatnych, często w  nich zamieszkujących, które wykorzystując walory swoich posiadłości oferują również wynajem swoich przestrzeni na potrzeby organizacji spotkań. Jednym z nich jest podwarszawski Dwór Many. Odwiedziliśmy go ze względu na lokalizację pod Warszawą oraz dosyć sporą pojemność. Można tutaj bowiem zorganizować konferencję do 250 osób, a nocleg zapewnić dla 73 osób.

Cały kompleks to prawdziwa perła – pięknie odrestaurowany i utrzymany dwór główny oraz eleganckie i stylowe pozostałe zabudowania (stajnie, budynki gospodarcze przystosowane na potrzeby hotelowe i konferencyjne, namiot na bankiety i konferencje ustawiony w ogrodzie).

Ciekawa i oryginalna jest również formuła przyjmowania gości opracowana tak, aby w majątku nie było tłoczno, aby grupy sobie na wzajem nie przeszkadzały, aby zachować intymność, wytworność i domowy szlachecki klimat. Świetny na eleganckie bankiety i spotkania kadry zarządzającej. Atmosfera dworu sprzyja skupieniu i kreacji, zatem pewnie niejedno spotkanie czy konferencja zakończy się pozytywnymi wnioskami.