Jesteśmy profesjonalistami z zakresu organizacji konferencji i kongresów w Warszawie. Wiemy jak wiele elementów składa się na udane sympozjum i my perfekcyjnie potrafimy je przygotować. Główne elementy to sala konferencyjna dostosowana do ilości i potrzeb sesji, catering, noclegi oraz inne indywidualne potrzeby naszego klienta. Przygotowanie odpowiedniej sali wymaga wielu starań. O wiele łatwiej zaprojektować odpowiednio wnętrze posługując się technologią 3D. Wizualizacja projektu usprawni przygotowania oraz wykluczy niedopatrzenia metodę prób i błędów, gdyż wszystkie pomysły zostaną poddane symulacji i będzie je można zobaczyć na ekranie. Wszakże jesteśmy wzrokowcami.

Wizualizacja przestrzenna 3D umożliwia dowolne ustawienie mebli i sprzętu potrzebnego podczas kongresu. Najważniejsze jest umieszczenie wszystkich uczestników sesji w sali. Każdemu musi mieć wystarczająco miejsca by wygodnie siedzieć bez ścisku i w razie potrzeby móc swobodnie wyjść, tak by nie przeszkadzać innym. Wszyscy muszą też widzieć i słyszeć konferansjera. Zatem bardzo ważny jest sposób rozplanowania wszystkich krzeseł oraz ustawienia profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego. W razie potrzeby doświetlenia, lampy muszą stać na stabilnych stojakach. Podobnie ze sprzętem nagłaśniającym, trzeba optymalnie ustawić głośniki, czasem też przygotować kilka mikrofonów na widowni, gdy prowadzący będzie dialogował z uczestnikami.

Wizualizacja i symulacja przestrzenna jest konieczna, by jak najkorzystniej zaplanować przestrzeń. Nasz klient mając profesjonalnie przygotowaną prezentację może nanieść swoje uwagi, tak by był zadowolony i pewny, że konferencja się uda. W razie gdyby miała być długa, można przygotować catering w formie przekąsek lub słodkiego poczęstunku na sali. Co też wymaga odpowiedniego ustawienia stołów, tak by uczestnicy konferencji sprawnie i wygodnie mogli z niego skorzystać. To wszystko można sprawdzić na przygotowanej wizualizacji. W razie gdyby klient życzyłby sobie dodatkowe gadżety, takie jak baloniki, napisy, tablice czy plakaty o wiele łatwiej jest je rozmieścić i dobrać odpowiednią kolorystykę, gdy robi się to na próbę w wirtualnym projekcie. Możemy wtedy przygotować kilka wariantów rozmieszczenia sprzętu i zaproponować klientowi szerszą perspektywę. Wizualizacja ułatwi też oszacowanie budżetu i ustalenie wszelkich szczegółów. A sam zamawiający, będzie miał pewność, że wszystko będzie zrealizowane według jego preferencji i życzenia. Natomiast realizacja projektu przebiegać będzie szybko i sprawnie.